Activități

Admiterea 2019

Anunț spre atenția tuturor abiturienților și absolvenților gimnaziilor 2019

Mai mult

Absolvire 2019

    Anunț Spre atenția tuturor absolvenților și diriginților, promoția 2019

Mai mult

Ora Cărții

     Ring  Intelectual       22.05.19

Mai mult

Ziua Sanatații 2019

      În Centrul de Excelență în Construcții din Chișinău a devenit o tradiție ca în fiecare an , în luna mai, să se desfășoare ”Ziua Sănătății”, unde se face bilanțul activităților sportive.       Așadar pe data de 22-05-2019 s-a desfățurat ziua sănătății, cu un program sportiv bogat la care au participat peste 350 elevi din anul I-III de studii.

Mai mult

Turneul Republican de mini - fotbal

Sub egida Federaţiei Moldoveneşti de fotbal şi Ministerul Educaţiei, Culturii şi Cercetării al RM    14.11.18  

Mai mult

Activitate extracurriculară

Ștefan cel Mare și Sfânt, domnitor legendar.          07.11.18  

Mai mult

Nu putem să educăm tineri, decât pe modele și exemple memorabile

Un profesor e un izvor, ce curge lin spre viitor !!!   18.10.18  

Mai mult

Concursul EUStory Moldova

  „Descoperim eroi în localitate la noi – secolul al XX-lea”   26.05.18  

Mai mult

Ziua faptelor bune

Promovăm umanismul    29.04.18  

Mai mult

Anul Centenarului

Împlinirea a 100 de ani de la Unirea Basarabiei cu România     27.03.18

Mai mult

1 Martie

Consiliul Elevilor vă felicită cu sosirea primăverii              01.03.18

Mai mult

Magia crăciunului

Activitate   extracurriculară      " Magia  crăciunului ".   21.12.17

Mai mult

La mulți ani Români !!!

  La mulți ani România.   01.12.17

Mai mult

” La Steaua ...”

Şedinţa cenaclului "La steaua".   22.11.17  

Mai mult



Ziua Sanatații 2019

    

 În Centrul de Excelență în Construcții din Chișinău a devenit o tradiție ca în fiecare an , în luna mai, să se desfășoare ”Ziua Sănătății”, unde se face bilanțul activităților sportive.

      Așadar pe data de 22-05-2019 s-a desfățurat ziua sănătății, cu un program sportiv bogat la care au participat peste 350 elevi din anul I-III de studii.

              Învingători la competiții au devenit:

Trînta ”Berbecul Viu”

Locul I: Odobescu Ghenadii CED-17.09

Alergare ”Iepurașul viu”

    Băieți:

Locul I: Livițchi Grigore - 7,2 sec.  SACGV-18.09.2

    Fete:

Locul I: Untilă Aliona - 9,0 sec. DI - 17.09.2

 

Săritura în lungime cu elan(b)


Locul I: Covalenco Lilian - 5,58m I-18.09

 

Armresling


Locul I: Bobeico Cristian A-16.09

 

Ridicarea greutății 16 kg


Locul I: Răilean Maxim SACGV-17.09.1 - 56

 

Tracțiuni în brațe la bara fixă

 

Locul I: Vition Cristian I-18.09 - 30

 


Joc de Dame

     Fete:

Locul I: Pascal Valentina EI - 17.09

    Băieți:

Locul I: Ceban Daniel A-17.09

 

Sărituri cu coarda de gimnastică(f)


Locul I: Bătrînac Iana EI-17.09 - 88

 

Flotări(f)


Locul I: Untilă Aliona DI-17.09.2 - 27

 

Ridicarea trunchiului la vertical din culcat dorsal(f) -30 sec.


Locul I: Doru Eudochia COT-18.09 - 31

 

Săritura în lungime de pe loc(f)


Locul I: Untilă Aliona DI-17.09.2 - 1,99m

 

Tragerea odgonului(b)


Locul I: Echipa anului I

 

Ștafeta 4*80m(b)


Locul I: Echipa anului I

 

Fotbal


Locul I: Echipa anului II

   

 


Returnare